Vysílací studio: 353 222 818
Dopravní linka: 800 190 800
TIESTO & STEVIE APPLETON - BLUE
Playlist
TIESTO & STEVIE APPLETON
BLUE
Právě vysílá:
Hitrádio Dragon
Rádio, které hraje...

REPORTÉR RADIOPODCAST - Epidemiolog Petr Smejkal

Epidemie Covidu-19 ukázala, jak málo jsme připravení na nové hrozby. Jak křehký může být společenský, zdravotní a ekonomický systém a jak velkou odpovědnost nesou politici, kteří jediní mají rozhodovací pravomoce.

Aktuální krize je (snad) na ústupu. Co ale bude dál? Co si z ní vezmeme? Jak ovlivní naše budoucí životy? Budeme připraveni na další krizi? Změní se naše školství, cestování, práce? To vše jsou otázky, které by nás měly zajímat.

I proto připravilo Hitrádio ve spolupráci s magazínem Reportér sérii PODCASTŮ, věnujících se nejen koronavirové přítomnosti, ale hlavně postkoronavirové budoucnosti.

Tentokrát si moderátoři MARKÉTA RACHMANOVÁ a ROBERT ČÁSENSKÝ povídali s jedním z největších epidemiologických expertů Česka, PETREM SMEJKALEM.

O dnešním hostovi:

Petr Smejkal má 48 let, čtvrtinu života strávil a Americe a kromě toho, že je dním z nejuznávanějších českých epidemiologů, pracuje i v americké nemocnici v Ellsworthu. Díky tomu, že je šéfem dnes už zrušené Mezioborové skupiny pro epidemické situace, je aktuálně nejcitovanějším českým expertem na koronavirus. Možná tak poprvé v životě mluví víc vážně, než vtipkuje, ví se o něm, že miluje humor a vystupoval dokonce ve stand up comedy. O jeho zdravém  přístupu k životu svědčí i to, že odmítl post ministra zdravotnictví. Ať s ním mluvíte kdykoliv, vždy na vás působí velmi spokojeně. Je tak výjimkou potvrzující pravidlo rčení, že ženu a epidemiologa nikdy neuspokojíš.

Poslechněte si PODCAST Hitrádia a magazínu Reportér s MARKÉTOU RACHMANOVOU a ROBERTEM ČÁSENSKÝM.