Vysílací studio: 353 222 818
Dopravní linka: 800 190 800
FIVE & QUEEN - We Will Rock You
Playlist
FIVE & QUEEN
We Will Rock You
Právě vysílá:
Katka Skutková
Odpoledne na Hitrádiu Dragon

Z bývalé průmyslovky budou byty

Z bývalé průmyslovky budou byty

Aš plánuje velkou přestavbu. Z budovy bývalé textilní průmyslové školy v ulici Gustava Geipela by měly být nové byty. V první etapě plánované rekonstrukce chce město objekt opravit a vybudovat tam 12 sociálních bytů. V současné době radnice v soutěži hledá dodavatele na zahajovací část oprav.

"Máme hotovou projektovou dokumentaci, která rozděluje budovu do několika částí a do několika etap. My jsme pro první etapu, to je ta hlavní část, ta vchodová část do školy, požádali o dotaci na sociální byty. Dotace dělá celkem 22 milionů korun," řekl Blažek.

Náklady na první část rekonstrukce, která by měla začít letos, budou odhadem přes 50 milionů korun. V objektu by měly být byty o velikosti 80 metrů čtverečních.

Opravy budou pokračovat druhou etapou, při které taky vznikne 12 bytů. Na tyto opravy chce ale město dát vlastní prostředky, protože podmínky dotací jsou podle starosty velmi přísné. Náklady na tyto opravy budou nižší než u první etapy.

Do budoucna chce radnice v objektu vybudovat také ordinace a byty pro lékaře. Vedení Aše tak chce do města nové lékaře přilákat, protože v současné době obyvatelé musí za odbornými lékaři jezdit až do Chebu, uvedl Blažek.

Zdroj: čtk