Vysílací studio: 353 222 818
Dopravní linka: 800 190 800
BILLIE JOE ARMSTRONG - Kids In America
Playlist
BILLIE JOE ARMSTRONG
Kids In America
Právě vysílá:
Hitrádio Dragon
Rádio které hraje...

V Sokolově se otevře nové odběrové místo

V Sokolově se otevře nové odběrové místo

V Sokolově začne v tomto týdnu fungovat nové odběrové místo pro testy na koronavirus. Lidé poslaní na test praktickým lékařem nebo hygieniky budou moci od čtvrtka přijít na odběr do areálu společnosti Sokolovská bytová, informoval hejtman Petr Kubis. Jde o šesté místo, kde lze odběry pro lidi se žádankou absolvovat.

"Vzhledem k tomu, že v našem kraji stále rychle roste počet nemocných koronavirem, rozhodli jsme se ve spolupráci s Nemocnicí Sokolov otevřít další odběrové místo pro provádění odběrů občanů indikovaných praktickým lékařem či hygieniky k testu na covid-19," uvedl Kubis. Místo tak nebude sloužit k otestování samoplátců.

Odběrové centrum vybudovali hasiči. V provozu bude zatím třikrát týdně v úterý, ve čtvrtek a v sobotu od 08:00 do 12:00. "Termíny byly stanoveny tak, aby se nekryly s odběrovým místem v Chebu, které je otevřeno ty další dny," řekla ČTK mluvčí firmy Penta Hospitals CZ Markéta Singerová, kam spadá i sokolovská nemocnice.

Podle zdravotního ředitele Penty Hospitals Jiřího Štefana zajistí nemocnice chod odběrového centra jak provozně, tak i personálně. "Odběry budou provádět sestry z oddělení biochemie společně s dalšími sestrami, tak aby se vystřídaly," řekla Singerová. Na místo budou dohlížet a vypomáhat zde i sokolovští strážníci.

Podle ministerstva zdravotnictví funguje v kraji pět odběrových míst pro lidi se žádankou. Kraj nechal zřídit odběry v chebské nemocnici a v areálu karlovarské nemocnice, kde jsou testováni také samoplátci. Lidé se žádankou od lékaře i samoplátci se mohou otestovat i v soukromých laboratořích v Chebu, v Mariánských Lázních a v Aši. Další testovací místo ale pouze pro samoplátce slouží v Karlových Varech.

Počet pacientů s covidem-19 v Karlovarském kraji rychle roste. Jen za pondělí přibylo v regionu podle údajů krajského úřadu přes 200 případů nákazy, za jeden den zatím nejvíce. Podle hejtmana je aktuálně v kraji 1835 nakažených a 80 úmrtí.

Zdroj: čtk.cz