Vysílací studio: 353 222 818
Dopravní linka: 800 190 800

V Sokolově děkují zdravotníkům

V Sokolově děkují zdravotníkům

Dvě mozaiky vznikly na Starém náměstí hned vedle kašny před kostelem svatého Jakuba jako poděkování zdravotníkům, ale rovněž další členům složek integrovaného záchranného systému. Symbolicky je tady odhalili starostka města Renata Oulehlová a místostarostové Ladislav Sedláček a Jan Picka. Kamínky jsou dílem obyvatel města Sokolov.

Jako své poděkování lidé přinášeli barevné kamínky letos na jaře na náměstí Budovatelů. Poté posloužily k vytvoření trvalé vzpomínky na těžké období spojené s bojem proti koronaviru. „V posledních týdnech cítím smutek při čtení některých diskuzí či komentářů, nejen na sociálních sítích. Vždy, když si vzpomenu na první koronavirovou vlnu, tak mě i i přes to všechno špatné hřeje u srdce jedna věc. Jako lidé jsme drželi spolu a společně jsme různými gesty vyjadřovali úctu všem v první linii. Jenže jako bychom na to všechno teď zapomněli a hledali nějakého konkrétního viníka celé situace a svůj vztek i dlouhodobý smutek si vybíjeli na zdravotnících, kteří si to z mého pohledu vůbec nezaslouží, “ uvedl místostarosta Sedláček.

„Lékaři, zdravotní sestry a další nemocniční personál si už několik měsíců procházejí něčím, co si jen těžko my ostatní dokážeme představit. Pojďme prosím zahodit hejty, zlost a vrátit se k tak důležité psychické podpoře těch, kteří o nás pečují a ještě dlouho pečovat budou. Vždyť i tyto malované kamínky jsme s láskou tvořili právě pro naše zdravotníky. Opatrujte se prosím všichni do jednoho a vám milí lékaři a zdravotníci ze srdce děkuji za vaše nasazení a práci, “ poznamenal Sedláček.

Zdroj: město Sokolov