Vysílací studio: 353 222 818
Dopravní linka: 800 190 800
Killers - Human
Playlist
Killers
Human
Právě vysílá:
Hitrádio Dragon
Rádio, které hraje...

V regionu o víkendu vyjedou cyklobusy

V regionu o víkendu vyjedou cyklobusy

Letos už po devatenácté zahájí v karlovarském regionu provoz cyklodoprava provozovaná společností Autobusy Karlovy Vary. Letošní sezona cyklobusů začíná v sobotu 15. května a potrvá do 19. září. Autobusy vyjedou na své trasy i za podpory města Sokolov, které na provoz cyklobusů a projekt CykloEGRENSIS pro rok 2021 přispělo 20 000 korun.

Systém CykloEGRENSIS je jediný ucelený systém cyklodopravy – přepravy cyklistů a jízdních kol cyklobusy v Karlovarském kraji. Na trasách zařazených do tohoto systému jsou však přepravování i turisté a ostatní cestující. V letošní nabídce je pět základních tras.

Červenou cyklostezkou Ohře do Krušných hor, modrou Mezi Střelou a Vladařem, oranžovou Chebskem a Vogtlandskem do přírodního parku Přebuz, žlutou Porolavím k Blatenskému příkopu a azurovou Lázeňskou.

Cyklobusy jsou v provozu vždy v sobotu, neděli, o svátcích (žlutá) a také v pátek o letních prázdninách - červená linka. Dále jsou u červené linky přidány sobotní spoje KV - Boží Dar a zpět. Oranžová (od vyhlášení) a azurová linka je v provozu v sobotu, modrá jezdí 15. května a každou poslední sobotu v měsíci. Zelená linka je i v letošním roce opět na objednávku, za poplatek 4 000 Kč. Jízdní řády linek jsou zveřejněny na zastávkách, veškeré informace včetně tarifních podmínek dostanete v předprodejních místech přepravní společnosti nebo u řidičů cyklobusů.

Podrobné informace o cyklodopravě naleznete zde.