Vysílací studio: 353 222 818
Dopravní linka: 800 190 800
LADY GAGA & BRADLEY COOPER - Shallow
Playlist
LADY GAGA & BRADLEY COOPER
Shallow
Právě vysílá:
Johan Mádr a Ondra Havel
Odpoledne na Hitrádiu Dragon

Park Boheminium získal unikát - vůbec nejmenší plemeno koní na světě

Park Boheminium získal unikát - vůbec nejmenší plemeno koní na světě

Oblíbený Park Boheminium si pro své návštěvníky letos přichystal unikát, který jen tak něco nepřekoná. Od června se přímo v parku zabydlí tzv. miniature horses, jde o vůbec nejmenší plemeno koní na světě. Jejich výška v dospělosti se pohybuje maximálně okolo 86 cm v kohoutku.

„Plemeno Miniature Horse je vzácné a není jednoduché tyto koně vůbec opatřit. Nakonec se nám to podařilo a myslím, že náš park bude asi jediné místo v České republice, kde budou tito koně volně k vidění. Je to však pouze začátek novinek a inovací, které během příštích pár let v parku vzniknou. Chceme propojit malé modely s nejmenšími plemeny typických českých hospodářských zvířat.“, uvádí Tomáš Slifka, spolumajitel parku.

Park ale nechystá na letošní sezónu pouze novinky ze světa zvířat, v areálu přibydou taky 3 zcela nové modely. Návštěvníci si jako vůbec první novinku mohli prohlédnout model jedné z nejnavštěvovanějších českých památek, zámek Lednice. Do začátku letních prázdnin se v Parku Boheminium objeví taky model kostela Božího Těla v Gutech a Továrna Bohland a Fuchs z Kraslic.

Zdroj/foto: boheminium.cz/pinterest