Vysílací studio: 353 222 818
Dopravní linka: 800 190 800
THIRTY SECONDS TO MARS - Walk On Water
Playlist
THIRTY SECONDS TO MARS
Walk On Water
Právě vysílá:
Hitrádio Dragon
Rádio které hraje...

Malý chlapec pomohl zachránit svého dědu

Malý chlapec pomohl zachránit svého dědu

Malý chlapec na Karlovarsku zvládl to, čeho by se obávala řada dospělých. Bez váhání dopoledne zavolal na tísňovou linku 155, aby pomohl zachránit život svého dědečka. Muž zkolaboval a přestal dýchat. 

Operátorka během chvilky zjistila, že je situace vážná. S chlapcem byl naštěstí někdo z dospělých, který okamžitě zahájil laickou resuscitaci. Žena proto hocha požádala, aby ji dal na hlasitý odposlech, následně zachránci podávala další instrukce. 

Jakmile dorazili na místo záchranáři, pokračovali v resuscitaci, během které se muž probral. Vzhledem k tomu, že příčinou náhlé zástavy oběhu byl infarkt, záchranáři pacienta uspali, zaléčili a převezli na specializované pracoviště. Na takto zajištěného pacienta již čekal, kardiologický tým na intervenčním sále, kde byl proveden potřebný výkon. Skvělá byla také rychlost, jakou se celý případ vyřešil.

„Tenhle malý borec předvedl přímo ukázkové volání na linku 155, je to sice jen zlomek komunikace, ale i ten mluví za vše. Vlastně i zbytek rodiny, který ihned poskytoval první pomoc. Skvělé. Moc děkujeme za tuhle spolupráci a kvalitní provádění resuscitace, která vedla k obnovení vědomí a záchraně života. Přejeme, ať vše dobře dopadne. Tenhle silný příběh stojí za přečtení a složení poklony, “ sdělují karlovarští záchranáři na svém webu.

Zdroj: ZZS Karlovarského kraje